Elektrik-Elektronik Mühendisliği Neden Tercih Edilmelidir?

tesla_elektrik

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Türkiye’de son dönemlerde en çok tercih edilen mühendislik bölümüdür.Bölüm ülkemizde Elektrik-Elektronik Mühendisliği ismiyle bilinse de yurtdışında Electrical Engineering olarak geçen bölümü sizlere anlatmak istedim.

Bölümün alt dallanması çok fazladır.Biyomedikal,Telekomünikasyon gibi dallarıyla ilgili ülkemizde yeni mühendislik bölümleri açılmıştır.Bu dallardan dolayı bölümü tek lisans altında bir kaç alanda uzman olarak bitirebilmeniz mümkün.

Lisedeki fizik,matematik bilginizin bölümde çok faydası olmayacağını baştan söyleyelim.Bölümü tercih edeceğiniz dönemde “Ben lisede fizik yapamıyordum,matematikten hiç anlamam.” gibi düşünceler sizi yanıltmasın.Bölüm sadece paralel-seri bağlanmalardan ibaret değil.

İlk yıl temel matematik,fizik ve kimya dersleriyle giriş yapacağınız bölümde zaman zaman Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği derslerine de gireceksiniz.Bu da sizin için büyük bir avantaj olacak.

Bölümü halk arasında tabir ettiğimiz şekilde “yata yata” bitirmeniz mümkün değil.Uykusuz geceleriniz bol olacak.Bitirme tezini verirken aylarca uğraşacaksınız.

Ancak bölümün en önemli özelliği mezun olduğunuz zaman iş imkanı çok geniş.Donanımlı olduğunuz sürece tüm kurumlarda Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak çalışabilirsiniz.

Şu tercih günlerinde iyi düşünüp,doğru karar vermeye bakın.Eğer anlamadığınız bir yer varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

Reklamlar

Yazar: teslaninizinden

https://about.me/ahmetkemalcavusoglu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s